Sportovní potřeby z Číny – vyplatí se? Kde a jak je nakupovat?

sportovni potreby aliexpress

Zejména během jarní karantény si lidé zvykli cvičit doma. Většina sportovních obchodů zaznamenala o cvičební pomůcky zvýšený zájem. Pokud však člověk necvičí pouze s vlastní vahou, je u domácího cvičení nutno počítat s prvotní investicí do sportovního náčiní. Nákup cvičebních pomůcek se však může pěkně prodražit. Levnější alternativu mohou představovat cvičební pomůcky z čínských e-shopů, jako je např. AliExpress. Jak je na tom kvalita sportovních potřeb z Číny? Je cenový rozdíl tak značný, že se je vyplatí objednávat? A je možné na nakupovat na AliExpress v češtině?

Sport jde ruku v ruce se zdravým životním stylem. Někdo má cvičení vyloženě jako koníček, pro jiného představuje způsob, jak si udržet postavu. Zatímco někteří nedají dopustit na fitness centra, jiní upřednostňují cvičení v domácích podmínkách v kombinaci se zdravým domácím fitness jídelníčkem. Při cvičení je jídelníček důležitý a cvičení může pomoci vyvarovat se chybám, kterých se často dopouští fanoušci hubnutí přes diety.

Na jaře byla v rámci opatření proti koronaviru fitness centra zavřená. Mnoho cvičenců proto zvolilo jako alternativu cvičení doma. Obchody se sportovním náčiním zaznamenaly zvýšený zájem o toto zboží. Některé pomůcky se dokonce přechodně staly nedostatkovým zbožím. 

Cvičení doma oproti dietám sebou totiž přináší spoustu výhod. Patří mezi ně lepší pocit a udržitelnost dosažených výsledků. Další výhodou cvičení doma je oproti návštěvám fitness center také větší míra soukromí. Zejména v začátcích se totiž mnozí stydí cvičit před lidmi. Dalším nesporným benefitem je nižší časová i finanční náročnost. Poplatky za vstupy a členství do fitness center mohou být pro některé lidi důvodem, proč cvičení stále odkládají.

aliexpress sport

Ačkoliv je z dlouhodobého hlediska cvičení doma finančně výhodnější než cvičení ve fitness centru, prvotní investice do náčiní může být vysoká. Chce-li člověk na cvičebních pomůckách ušetřit, jednu z možností představují čínské e-shopy.

Čínské obchody si získávají přízeň čím dál více zákazníků, zejména díky nízkým cenám produktů. Velkým lákadlem jsou pro zákazníky čínské obchody s dopravou zdarma. Jedním z e-shopů s bezplatným poštovným je AliExpress. AliExpress je největším a nejznámějším čínským e-shopem. Jeho nabídka zahrnuje zboží všeho druhu, od oblečení přes elektroniku, až po kosmetiku či vybavení pro domácnost. Jednu z kategorií představují právě sportovní potřeby.

E-shop AliExpress nabízí své zboží za bezkonkurenční ceny, díky čemuž je mezi zákazníky velmi oblíbený. Nikdo se navíc nemusí obávat jazykové bariéry. Dnes už není problém nakoupit na AliExpress v češtině. Na webu slevove.cz je k dohledání podrobnější postup, jak přesně si AliExpress v češtině nastavit.

TIP! Díky cashbackovému portálu Tipli může zákazník ze svého nákupu získat ještě část peněz zpět. 

Posilovací gumy

Na AliExpressu lze najít spoustu nejrůznějších typů gum na posilování. Díky odporovým gumám může člověk procvičovat téměř všechny svalové partie. Nejčastěji se používají na ztížení cviků na zadek a nohy – obyčejné dřepy budou díky nim ještě efektivnější. Gumy mají hlavní výhodu ve své skladnosti. Nejen že doma nezaberou téměř žádné místo, ale také se velmi snadno převáží. Není tedy problém je s sebou přibalit třeba na dovolenou.

Gumy bývají k dostání buď latexové, nebo textilní. Latexové gumy jsou levnější. Na AliExpressu začínají cenově již na 1 dolaru za kus. Textilní gumy jsou sice dražší, zato kvalitnější a méně se zařezávají. Set 3 textilních gum lze zakoupit za 12 dolarů, tedy 270 Kč.

posilovací gumy aliexpress

Karimatky na cvičení

U většiny cviků se člověk neobejde bez podložky na cvičení. AliExpress má v nabídce podložky různých tlouštěk i barev. Například tyto podložky lze sehnat za 4,5 dolarů, tedy za 100 Kč. V českých e-shopech začínají ceny karimatek na 200 Kč. Podložky na cvičení z AliExpressu se tedy vyplatí.

podložka na cvičení aliexpress

Činky a kettlebelly

Nabídka činek a kettlebellů na AliExpressu není příliš široká. K dostání jsou spíše různé stojany na činky nebo posilovací kleště. Když už člověk na činky či kettlebelly na AliExpressu přeci jen narazí, cenově oproti českým e-shopům nevycházejí o moc výhodněji. V tomto případě se tedy vyplatí spíše nákup v českém obchodě, kde si člověk přímo vyzkouší, zda mu bude daná posilovací pomůcka vyhovovat.

sportovni potreby z ciny

Oblečení na cvičení

Zejména ženy si mnohdy potrpí na slušivé oblečení na cvičení. AliExpress nabízí originální legíny, sportovní topy a podprsenky na cvičení. Často nechybí ani vícedílné sety oblečení. Hlavní výhodou oblečení z AliExpressu je právě originalita. Je velmi pravděpodobné, že člověk nepotká nikoho ve stejném kousku, jako se to může stát u věcí zakoupených od známých sportovních značek.

legíny z aliexpress

U oblečení jsou ceny hodně individuální. Hezké legíny s kladným hodnocením lze bez problému sehnat za 10-15 dolarů, tedy 225-340 Kč. Kvalitnější sportovní podprsenky začínají již na 5 dolarech, tedy 110 Kč.

Výhody a nevýhody sportovního vybavení z Číny

Nespornou výhodou jsou u zboží z čínských e-shopů nízké ceny. Některé české e-shopy dokonce nakupují zboží právě z AliExpressu a následně ho přeprodávají za vyšší ceny. Výše zmíněnou sadu 3 posilovacích gum nabízí AliExpress za 270 Kč, na českém e-shopu je pak úplně stejná sada k dostání za 500 Kč.

Další výhodu pak představuje bohatá nabídka zboží. Na čínských e-shopech je většina věcí k dostání ve spoustě různých variant. Třeba takové podložky na cvičení lze sehnat ve všech možných barvách i tloušťkách.

Nákupy z Číny mají pochopitelně i svá negativa. Hlavní nevýhodou zboží z Číny je nejistá kvalita zboží. Při nákupu z e-shopu nemá člověk možnost si zboží před nákupem prohlédnout a osahat.

U českých e-shopů je v případě nespokojenosti možnost nepoškozené zboží vrátit. V případě čínských e-shopů je vrácení zboží o něco komplikovanější a dražší. Náklady na poštovné zpět do Číny často převyšují hodnotu samotného zboží. Aby člověk předešel problémům s kvalitou zboží, vyplatí se přečíst si u daného produktu recenze zákazníků.


2 komentářů on “Sportovní potřeby z Číny – vyplatí se? Kde a jak je nakupovat?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *