Nefunguje mikrofon

Jedna z nejčastějších otázek u přídavných zařízení patří určitě nefunkční mikrofon. Na naší stránce řešíme softwarové chyby a tak omezíme návod pouze na elektronické chyby, tedy předpokládáme, že je mikrofon po fyzické stránce v pořádku a správně mechanicky nastaven(hlasitost).

Řešení problému nefunguje mikrofon

1. postup Zapojeno?

Nejdříve se přesvědčte, že jste mikrofon zapojil do správného konektoru(většinou růžový). Není to sice elektronická chyba, nicméně je to nejčastější příčina nefungujícího mikrofonu.

2. postup Zapnuta hlasitost?

Nejděte si nastavení mikrofonu. Pravděpodobně v Ovládací panely > zvuk > záznam > mikrofon. Zde si zkontrolujte, zda nemáte mikrofon ztišený nebo úplně vypnutý. Případně zkuste vyšší hlasitost.

TIP! Mikrofon si vyzkoušejte v Záznam zvuku od firmy Microsoft, který je součástí systému. Naleznete ho ve Start > příslušenství > záznam zvuku

3. postup Nastavení mám zakázané

Pokud vám stále nefunguje mikrofon a nemůžete se dostat do nastavení mikrofonu, pravděpodobně nemáte nainstalované ovladače na mikrofon. Naistalujte si ovladače podle označení desky, do které mikrofon připojujete(základní deska, zvuková karta). Ovladače naleznete na CD přiložené v krabici s deskou, kterou jse kupovali, nebo na internetu při zadání označení vaší desky do vyhledavače.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *