Modrá obrazovka, blue screen, BSOD chyba

Pokud se vám zobrazí modrá obrazovka s bílým textem, pravděpodobně jste se právě narazili na jednu z nejčastějších chyb, vykazující systém Microsoft Windows. Systém Vás touto chybou upozorňuje, že je některé zařízení poničené, nebo nefunkční. Takzvaná modrá smrt má ještě několik názvů, se kterými se můžete setkat: modrá obrazovka, blue screen, blue death, modrá smrt, chyba BSOD. Modrá obrazovka Vám asi nejčastěji naskočí při hraní hry, pracování v náročnějším programu.

Řešení problému Modrá obrazovka, blue screen, BSOD chyba

Plné znění chyby, které vám vyskočí na obrazovku vypadá asi takto:

Byly zjisteny potize a system Windows byl ukoncen, aby nedoslo k poskozeni pocitace.PFN_LIST_CORRUPTPokud je to poprve, co vidite obrazovku s chybou zastaveni pocitace, restartujte pocitac. Pokud se obrazovka objevi znovu, pokracujte temito kroky:

Ujistete se, ze novy hardware a software jsou spravne instalovany. Pokud se jedna o novou instalaci, obratte se na dodavatele hardwaru nebo softwaru a vyzadejte si pripadne aktualizace systemu Windows. Pokud potize potrvaji, vypnete nebo odeberte instalovany hardware nebo software. Zakazte moznosti pameti systemu BIOS, napriklad ukladani do mezipameti nebo stinove rizeni.
Pokud potrebujete pro odebrani nebo vypnuti soucasti pouzit nouzovy rezim, restartujte pocitac, po stisknuti klavesy F8 vyberte Upresnit moznosti spusteni a pote vyberte polozku Nouzovy rezim.
Technicke informace:

*** STOP: 0x000000xx (0x000000xx, 0x00000000, 0x00000000, 0x00000000 bobr)

Zahajovani vypisu fyzicke pameti RAM

Vypis fyzicke pameti je dokoncen.

Pozadejte o pomoc spravce systemu nebo skupinu technicke podpory.

Otestujte si Vaše RAM paměťovým testem

Velmi pravděpodobné je, že Váš počítač nezvládl danou situaci právě kvůli pamětím RAM. Vaše paměti mohou být zastaralé, nebo nefunkční a proto Vám mohl počítač zobrazit modrou smrt. Proveďte paměťový test(memory test) od firmy Microsoft, který Vám přiblíží chybu modré smrti.

Při častém zobrazování modré smrti

Pokud se Vám modrá obrazovka zobrazuje opravdu často. Vypadá to, že si Váš operační systém prošel nějakou velkou změnou(pokud nejde o hardwarovou chybu). Je třeba vyzkoušet, zda nepomůže vrátit se k bodu obnovení.
Bod obnovení systému Windows slouží k vrácení se do podoby systému, kdy konfigurace počítače ještě fungovala. Nezapomeňte, že se změní úplně vše, co jste do té doby nastavil/a. Nejlépe uděláte, když zároveň zazálohujete svůj systém.

pravé tlačítko na Tento počítač > vlastnosti > upřesnit nastavení systému > ochrana systému Windows > obnovení systému… > proklikejte se a restartujte počítač

Pokud se nevyřešili Vaše problémy ani nyní, doporučuji vyzkoušet vzdálenější bod obnovení systému Windows. Pokud chyba přetrvává, zvažte odnešení Vašeho počítače do servisu, protože je pravděpodobné, že se jedná o hardwarovou chybu.


,
Jeden komentář “Modrá obrazovka, blue screen, BSOD chyba
 1. Dobrý deň
  Chcel by som sa opýtať na chybu
  blue screen, BSOD chyba
  chybové hlásenia
  0*000000ED ,0*86322900,0*C0000015
  Chcel by som sa dozvediet
  čo mi odišlo.Za odpove´d vopred dˇakujem

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *