Jaké jsou nejčastější závady notebooků Acer?

Firma Acer byla založena již v roce 1976 a v současné době patří k předním výrobcům notebooků, stolních počítačů, mobilních telefon a dalších elektronických zařízení. Notebooky značky Acer jsou populární díky vynikajícímu poměru ceny, výkonu a kvality, ale ani jim se nevyhýbají závady všeho druhu. Jaké problémy jsou nejčastější, nám prozradili technici ze servisního střediska ABAX.

Téměř vždy je na vině základní deska

Acer servis Praha uvedl jako nejčastější předmět opravy základní desky. Je to logické, protože právě na mainboardu se nachází drtivá většina elektronických součástek. Pokud se vám porouchal notebook, pravděpodobně bude na vině vadná elektrosoučástka. Špatná zpráva je, že autorizované servisy základní desky neopravují, ale mění je za nové. Dobrá zpráva je, že servis počítačů ABAX disponuje vybavením potřebným na opravu mainboardů. Je-li to možné, technici se snaží základní desku opravit a ušetřit tak zákazníkům nemalé částky. Acer

Porouchané LED panely

Poměrně častou závadou notebooků Acer je vadný displej. LED panel je náchylný na poškození, přičemž nejčastěji k tomu dochází při pádu nebo nechtěném přivření cizího předmětu do notebooku. Acer servis je přímým dovozcem LED panelů a dokáže vadnou součástku vyměnit za bezkonkurenční cenu. Za zmínku stojí o to, že zákazník většinou získá novější typ LED panelu, než jaký byl notebooku původně.

acer servis

Opotřebovaná klávesnice

K nejčastějším závadám notebooků patří také opotřebovaná nebo poškozená klávesnice. Vzhledem k tomu, kolik úderů denně zažije, se není čemu divit. Zákazníci se však na servisní střediska ABAX obrací také z jiných důvodů. Některým se do klávesnice podaří vylít kafe, jiní ji poškodí neopatrným zacházením. Technici vždy opravu řeší výměnou, protože moderní membránové klávesnice opravit nelze. Cena výměny však není příliš vysoká.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *