Jak zarezervovat ubytování online a neudělat chybu?

Online rezervace letní dovolené i prodlouženého víkendu ve dvou na ubytovacím portálu se těší stále větší oblibě. Je to pohodlné, bezpečné a mnohdy výhodnější než rezervace přes telefon nebo webové stránky konkrétního hotelu, penzionu či soukromého apartmánu. Možností, jak si rezervovat pokoj, je hned několik. Která varianta je ale bezpečná a jak neudělat chybu při rezervaci?

apartmány Český Krumlov

Skryté informace, to bývá častý problém

Před samotnou online rezervací potřebujete vědět datum a místo, kam se chcete vydat. Od toho se vše odvíjí. Jakmile najdete například ideální ubytování Český Krumlov nebo pokoj v penzionu v Praze za dostupné peníze, je potřeba se detailně seznámit se všemi podmínkami ubytovacího zařízení i webového portálu, skrze nějž rezervaci provádíte. K ubytování náleží samozřejmě i stravování, parkování nebo služby navíc. Mezi ty se řadí například wellness centrum, masáže, fitness nebo třeba bowling a další vybavení ubytovacího zařízení.

U stravy se zajímejte o všechny možnosti. Hotel může nabízet pouze snídaně, eventuálně polopenzi nebo celodenní stravné v podobě plné penze nebo all inclusive. Každý typ ubytování je v oblasti stravování spojen se specifickými podmínkami. U apartmánu rozhodně nečekejte hotelovou plnou penzi, ale spíše hledejte plně vybavenou kuchyň pro možnost vlastního vaření. Kromě samotné ceny za ubytování se informujte také o podmínkách platby a případných storno poplatcích. Jen výjimečně se stává, že se celá částka platí až po příjezdu do ubytování. Většina ubytovacích zařízení vyžaduje zálohu, nebo platbu předem. Ti “nelítostní” si v případě storna účtují až několik desítek procent z ceny jako nezbytný poplatek. Využít samozřejmě můžete ubytování, která nabízejí bezplatné zrušení rezervace do konkrétního termínu a poté za poplatek představující většinou cenu první noci.

Dokonalá dovolená za atraktivní peníze

Pokud si například vyberete apartmány Český Krumlov, zajímejte se též o možnosti parkování. A jeden tip na závěr – hledejte takové ubytování, v jehož blízkosti je městská hromadná doprava, v pěší vzdálenosti památky nebo jiná významná místa a samozřejmě i další možnosti, jak trávit čas.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *